Toppbild

Klubbrekord Utomhus

Män

GrenNamnResultatÅrPlats
60mLeif Kröger (Jonsson)-70 6,871988Karlstad inomhus
100mLeif Kröger (Jonsson)-70 10,631987Stockholm
100m (man)Leif Kröger (Jonsson)-70 10,3m1987Esbjerg Danmark
200mLeif Kröger (Jonsson)-70 21,261987Birmingham England
400mLeif Kröger (Jonsson)-70 47,921987Stockholm
800mLeif Kröger (Jonsson)-70 2.00,791986Skövde
1.500mNils Andersson 4.13,0m1955
3.000mNils Andersson 9.09,0m1954
5.000mOla Grauers -82 15.54,072020Jönköping
10.000m

Marathon
Ola Grauers -82

Ola Grauers -82
34.29,9m

2.43,33
2019

2020
Jönköping

Mariestad
110m häckRasmus Elfgaard -94 15,11 2017Rock Island, USA
400m häckAnton Bertilsson -99 52,972017Halmstad
3.000m hinderNiklas Bohman -76 11,28,43 2014Jönköping
HöjdhoppJonas Nilsson-94 1.962012Jönköping
LängdhoppFredrik Rogö-77 6.731997Falun
TrestegJonas Nilsson-94 13,212013Habo
StavhoppRasmus Elfgaard-94 4,70 2017 Genova, USA
KulaSören Ekstedt-65 12.472000Jönköping
Rasmus Elfgaard -94 12,472016Högby
DiskusAlfred Rahm -94 39.132012Habo
SpjutAndreas Wulff-80 65.151999Jönköping
SläggaOskar Berglund-81 48.562001Göteborg
5-kampAndreas Wulff-80 3.105p1997Växjö
10-kampRasmus Elfgaard -94 6830p 2016Rock Island, USA
Stafett 4x100mFredrik Rogö-77, Andreas Wulff-80, Johan Rogö-80, Björn Johansson-80 - 44,991997Linköping
Stafett 1.000mMagnus Lönquist-80, Björn Johansson-80, Fredrik Rogö-77, Andreas Wulff-80 2.05,731997Kalmar
CastoramaRasmus Elfgaard -94 2385p2017Habo


Kvinnor

GrenNamnResultatÅrPlats
60mMalin Andersson-90 8,192007Karlskrona
100mMalin Andersson-90 13,302007Nässjö
200mAnna-Karin Kuusk-76 27,111992Huddinge
200m (Man)Malin Andersson-90 26,8m2005Tranås
400mJosefin Malmborg -94 58.612013Jönköping
800mJosefine Malmborg-94 2,11,672013Uppsala
1.500mJosefine Malmborg-94 4,44,722013Göteborg
3.000mLina Jungergård-82 11.07,971998Stockholm
5.000mJosefine Malmborg-94 19.08,982008Jönköping
100m häckMalin Andersson-90 16,362008Eksjö
400m häckTilda Fischer -02 70,372017Högby
3000mhStina Esbjörner -02 13,47,682017Habo
HöjdhoppMalin Andersson-90 1.642005Halmstad
StavSandra Alvero -01 4,062018Habo
LängdhoppMalin Andersson-90 5.302008Växjö
TrestegMalin Andersson-90 12.012009Vasa Finland
Kula (4,0)Matilda Elfgaard-92 12,42015Jönköping
Diskus (1,0)Fanny Andler-95 39,262013Jönköping
Spjut (600)Matilda Elfgaard-92 52,602014Göteborg
Slägga (4,0)Amanda Aasa -99 42.652016Växjö
Stafett 4x100mNatalie Hirsh-94,Erika Axelsson-Lusth 53,Isabel Hagborg-93, Lisa Gemhed-93 722008Värnamo
Stafett 1000mUlrika Florin-81,Sara Vibeke-81, Jessica Karlsson-80, Lina Jungergård-82 2.28,621997Jönköping
CastoramaMatilda Elfgaard -92 2780p2014Habo


P19

GrenNamnResultatÅrPlats
60mLeif Kröger (Jonsson)-70 6,871988Karlstad inomhus
100mLeif Kröger (Jonsson)-70 10,631987Stockholm
100m (man)Leif Kröger (Jonsson)-70 10,3m1987Esbjerg Danmark
200mLeif Kröger (Jonsson)-70 21,261987Birmingham England
400mLeif Kröger (Jonsson)-70 47,921987Stockholm
800mLeif Kröger (Jonsson)-70 2.00,791986Skövde
1.500mMattias Wigert-71 4.16,691988Värnamo
3.000mMattias Wigert-71 9.50,821987Jönköping
5.000mMattias Wigert-71 17.29,9m1986Jönköping
110m häck (100,0)Anton Bertilsson -99 14,612017Göteborg
300m häck(91,4)Fredrik Rogö-77 39,181995Uppsala
400m häck (91,4)Anton Bertilsson -99 52.972017Halmstad
3.000m hinderAnton Bertilsson -99 12,03,852015Borås
HöjdJonas Nilsson-94 1.962012Jönköping
LängdhoppEkaluck Ngoenbamrung -90 6.572007Uddevalla
TrestegJonas Nilsson-94 13,212013Habo
StavhoppJohan Rogö-80 4.631999Växjö
Kula (6,0)Magnus Lönnquist-80 13.44 (6,25kg)1998Falun
Diskus(1,75)Alfred Rahm -94 46,572012Sollentuna
Spjut (800)Andreas Wulff-80 65.151999Jönköping
Slägga (6,25)Oskar Berglund-81 48.081999Kalmar
10-kampAndreas Wulff-80 6.145p1997Köpenhamn
Stafett 4x100mMarcus Östklint-71 Fredrik Löwenborg-71, Magnus Larsson-70, Leif Jonsson-70 45,261986Växjö
Stafett 1000mMattias Göransson-71 Magnus Larsson-70, Marcus Östklint-71, Leif Jonsson-70 2.06,891986Villstad


F19

GrenNamnResultatÅrPlats
60mMalin Andersson-90 8,192007Karlskrona
100mMalin Andersson-90 13,32007Nässjö
200mAnna-Karin Kuusk-76 27,111992Huddinge
200mman Malin Andersson-90 26,8m2005Tranås
400mJosefin Malmborg -94 58.612013Jönköping
800mJosefine Malmborg-94 2,11,672013Uppsala
1.500mJosefine Malmborg-94 4,44,722013Göteborg
3.000mLina Jungergård-82 11.07,971998Stockholm
5.000mJosefine Malmborg-94 19.08,982008Jönköping
100m häckMalin Andersson-90 16,362008Eksjö
300mhäck (76,2)Maria Lönquist-77 50,11993Visby
400m häckTilda Fischer -02 70,372017Högby
3000mhStina Esbjörner -05 13,47,682017Habo
HöjdhoppMalin Andersson-90 1.642005Halmstad
StavhoppSandra Alvero -01 4,062018Habo
LängdhoppMalin Andersson-90 5.302008Växjö
TrestegMalin Andersson-90 12.012009Vasa Finland
Kula (4,0)Matilda Elfgaard-92 10.842011Högby
Diskus (1,0)Fanny Andler-95 39,262013Jönköping
Spjut (600)Matilda Elfgaard-92 47,662009Göteborg
Slägga (4,0)Amanda Aasa -99 42.652016Växjö
Stafett 4x100mNatalie Hirsh-94,Erika Axelsson-Lusth Isabel Hagborg-93, Lisa Gemhed-93 53,722008Värnamo
Stafett 1000mUlrika Florin-81 Ulrika Florin-81, Sara Vibeke-81 Jessica Karlsson-80,Lina Jungergård-822.28,621997Jönköping


P17

GrenNamnResultatÅrPlats
60mLeif Kröger (Jonsson)-70 6,971987Lidingö
100mLeif Kröger (Jonsson)-70 10,631987Stockholm
100mLeif Kröger (Jonsson)-70 10,3m1987Esbjerg Danmark
200mLeif Kröger (Jonsson)-70 21,261987Birmingham/England
300mEmil Nilsson -99 37,322015Gävle
400mLeif Kröger (Jonsson)-70 47,921987Stockholm
800mLeif Kröger (Jonsson)-70 2.00,791986Skövde
1000mEmil Nilsson -99 3.02,802015Gävle
1.500mMattias Wigert-71 4.16,691988Värnamo
3.000mMattias Wigert-71 9.50,821987Jönköping
5.000mMattias Wigert-71 17.29,9m1986Jönköping
110m häck (1,04)Anton Bertilsson -99 14,42016Göteborg
2000m hinderMartin Hällsten -90 7.14,742007Gävle
300m häck (0,84)Anton Bertilsson -99 38,712016Hässleholm
300m häck (91,4)Fredrik Rogö-77 40,061994Luleå
400mhAnton Bertilsson -99 54,672016Göteborg
HöjdhoppJonas Nilsson -94 1.922011Habo
LängdhoppEkaluck Ngoenbamrung -90 6.572007Uddevalla
TrestegJonathan Hirsh -98 12.442014Stockholm
StavhoppJohan Rogö-80 4.531997Helsingborg
Kula (5,0)Emil Nilsson -99 15,982016Kil
Diskus (1,5)Alfred Rahm-94 45.592011Jönköping
Spjut (700)Johan Melin -91 63.352008Sollentuna
Slägga (5,5)Filip Aasa -03 45,212019Habo
Slägga (6,25)Oskar Berglund-81 44.521998Växjö
10-kampAndreas Wulff-80 6.145p1997Köpenhamn
Stafett 4x100mMarcus Östklint-71 Fredrik Löwenborg-71, Magnus Larsson-70, Leif Jonsson-7045,261986Växjö
Stafett 1.000mMattias Göransson-71 Magnus Larsson-70, Marcus Östklint-71, Leif Jonsson-702.06,891986Villstad


F17

GrenNamnResultatÅrPlats
60mMalin Andersson-90 8,192007Karlskrona
60m (man)Jessica Wendel-72 8,2m1987Jönköping inomhus
100mMalin Andersson-90 13,32007Nässjö
200mAnna-Karin Kuusk-76 27,111992Huddinge
200m (man)Malin Andersson-90 26,82005Tranås
400mLina Jungergård-82 61,641997Jönköping
800mLina Jungergård-82 2.22,081997Jönköping
1.500mJosefin Malmborg -94 5,02,972009Stockholm
3.000mLina Jungergård-82 11.07,971998Stockholm
5.000mJosefin Malmborg -94 19,08.9m2008Jönköping
100m häck (76,2)Malin Andersson-90 15,822007Nässjö
Anna-Karin Kuusk -76 15,821992Huddinge
300m häck (76,2)Maria Lönquist-77 50,11993Visby
HöjdhoppMalin Andersson-90 1.642005Halmstad
StavhoppSandra Alvero -01 4,062018Habo
LängdhoppMalin Andersson-90 5,282007Växjö
TrestegErika Axelsson-Lusth -93 11,762008Värnamo
Kula (3,0)Matilda Elfgaard -92 12,292008Tranås
Diskus (1,0)Fanny Andler -95 38,42012Jönköping
Spjut (600)Matilda Elfgaard -92 47,662009Göteborg
Spjut (500)Katharina Ott-02 35,12016Jönköping
Slägga (3,0)Amanda Aasa -99 54,962016Hässleholm
Slägga (4,0)Amanda Aasa -99 42,652016Växjö
7-kampAnna-Karin Kuusk-76 4.895p1992Huddinge
Stafett 4x100mNatalie Hirsh -94, Erika Axelsson-Lusth -93, Isabel Hagborg -93, Lisa Gemhed -93 53,722008Värnamo
Stafett 1.000mAnna Fredriksson -91, Isabel Hagborg -93, Malin Andersson-90, Johanna Wetterheim-91 2.32,212007Nässjö


P15

GrenNamnResultatÅrPlats
60mLeif Kröger (Jonsson)-70 7,2m1985Jönköping
80mFredrik Löwenborg-71 9,511985Borås
Emil Nilsson -99 9,512014
100mLeif Kröger (Jonsson)-80 11.261985Skövde
200mLeif Kröger (Jonsson)n-80 22,741985Karlskrona
300mSebastian Arvidsson-91 37,452006Tranås
400mLeif Jonsson-80 51.551985Stockholm
800mFaiz Tingman-81 2.13,3m1996Jönköping
2.000mAlbin Andersson -94 6.43,712008Tranås
5000mSimon Westh -0518.20,112020Jönköping
1.500mhAnton Bertilsson-99 5.16,012014Göteborg
80m häck (84,0)Anton Bertilsson -99 11,142014Göteborg
100m häck (84,0)Anton Bertilsson -99 14.172014Jönköping
300m häck (91,4)Fredrik Rogö-77 39,941992Stockholm
HöjdSamuel Dahlqvist-94 1.872009Växjö
StavJohan Rogö-80 4.001995Värnamo
LängdEmil Nilsson -99 6282014Jönköping
TrestegKevin Shepherd -99 11,992014Jönköping
Kula (4,0) Victor Seitl -99 13,692014Tranås
Diskus (1,0)Kevin Shepherd -99 51,432014Upplands Väsby
Slägga (4,0)Kevin Shepherd -99 47,912014Habo
Spjut (600)Andreas Wulff-80 58.321995Nässjö
4x80mEmil Nilsson, Victor Seitl, Kevin Shepherd, Anton Bertilsson (alla -99) 38,92
4x100mAnton Evertsson -95, Oscar Almgren -95, Rasmus Elfgaard -94, Samuel Dahlqvist -94 49,632009Nässjö
3x800m
8-kampKevin Shepherd -99 4662p2014Upplands Väsby


F15

GrenNamnResultatÅrPlats
60mMaria Hellström-80 8,491992Värnamo
80mMaria Hellström-80 10,531993Värnamo
100mUlrica Florin-81 13,571996Ängelholm
200m (man)Malin Andersson-90 26,8m2005Tranås
300mTilda Fischer -02 43,652017Habo
400mLina Jungergård-82 61,641997Jönköping
800mLina Jungergård-82 2.22,081997Jönköping
1.500mJosefine Malmborg-94 5.02,972009Stockholm
2.000mJosefine Malmborg-94 6.39,882008Lidköping
80m häck (76,2)Sandra Alvero -01 12,922016Nässjö
300m häck (76,2)Maria Lönquist-77 51,091992Stockholm
HöjdhoppMalin Andersson-90 1.642005Halmstad
StavhoppSandra Alvero -01 3,392016Vellinge
LängdhoppErika Axelsson-Lusth-93 5.242008Habo
TrestegErika Axelsson-Lusth-93 11.762008Värnamo
Kula (3,0)Isabel Savic-83 10.921996Habo
Diskus (600)Fanny Andler-95 40.832010Halmstad
Diskus (750g)Amanda Aasa -99 37,162014Söderhamn
Spjut (400)Matilda Elfgaard-92 45.542007Stenungsund
Spjut (600)Matilda Elfgaard-92 39,022007
Spjut (500)Katharina Ott-02 35,12016Jönköping
Slägga (3,0)Amanda Aasa -99 45,042014Söderhamn
6-kampErika Axelsson-Lusth-93 4.084p2007Skruv
Stafett 4x80mElin Forsgård -00, Alicia Almberg -01, Ellen Gamlén -01, Sandra Alvero -01 44,462015Habo
Stafett 4x100mNatalie Hirsh-94,Erika Axelsson-Lusth Isabel Hagborg-93, Lisa Gemhed-93 53,722008Värnamo


P14

GrenNamnResultatÅrPlats
60mLeif Kröger (Jonsson)-70 7,851984Växjö inomhus
60mman Leif Kröger (Jonsson)-70 7,6m1985Jönköping inomhus
80mFredrik Löwenborg-71 9,511985Borås
100mOscar Almgren -95 11,952009Habo
200mJacob Seitl -02 25,232016Tranås
300mJacob Seitl -02 40,152016Högby
400mMagnus Lönquist-80 57,811994Jönköping
800mDaniel Thelin-80 2.16,171993Skruv
2.000mAlbin Andersson -94 6.43.712008Tranås
1.500mhAnton Bertilsson-99 5.28,092013Göteborg
80m häckMagnus Lönquist-80 11,571994Kungsbacka
100m häck (84,0)Anton Bertilsson -99 15,022013Eksjö
300m häck (76,2)Anton Bertilsson -99 44,372013Eksjö
HöjdhoppMagnus Lönquist-80 1.751994Kungsbacka
LängdhoppFredrik Rogö-77 5.861991
StavhoppAnton Evertsson -95 3.302009Habo
3-stegAlexander Dahlqvist-97 11.682011Tranås
Kula (4,0)-04 Pontus Löfgren-70 13.161984Jönköping
Diskus (1,0)-01 Kevin Shepherd -99 44,92013Växjö
Spjut (600)-600 Andreas Wulff-80 49.041994Kungsbacka
Slägga (4,0)-04 Gustav Brolin -98 40,882012Lekeryd
8-kampKevin Shepherd -99 3735p2013Kalmar
Stafett 4x80mOskar Berglund-81 Andreas Wulff-80,Johan Rogö-80,Magnus Lönquist-80 39,631994Skruv


F14

GrenNamnResultatÅrPlats
60mMaria Hellström-80 8,491992Värnamo
80mMaria Hellström-80 10,531993Värnamo
100mMalin Andersson-90 13,582004Eksjö
200mEmma Nilsson-96 28,32009Olofström
400mTyra Qvänstedt -05 71,342018Sävsjö
300mTilda Fischer -02 45,382016Borås
800mIrma Westh -072.22.922021Habo
1.500mJosefine Malmborg-94 5.03,402008Habo
2.000mJosefine Malmborg-94 6.39.882008Lidköping
5000mJulia Westh 4 22.11,172018Habo
80m häck (76,4)h(76,2) Erika Axelsson-Lusth -93 13,162007Jönköping
300m häck (76,4)h(76,2) Elin Wiklund -94 52,732008Villstad
HöjdhoppElin Öberg -95 1.612009Habo
LängdhoppFelicia Norell -02 5,092016Jönköping
StavhoppSandra Alvero -01 3,32015Lidköping
TrestegErika Axelsson-Lusth -93 11,052007Villstad
Kula (3,0) Isabel Savic-83 10.921996Habo
Diskus (600) Martina Carlsson-91 40.012005Jönköping
Diskus (750)Sandra Alvero -01 32,492015Habo
Spjut (400) Isabel Savic-83 40.461996Göteborg
Spjut (600) Martina Carlsson -91 32,32005
Spjut (500) Alicia Almberg -01 29,65m2015Stockholm
Slägga (3,0) Amanda Aasa -99 34,292013Nybro
6-kampErika Axelsson-Lusth -93 4084p2007Skruv
Stafett 4x100mJulia Frank-89, Lina Karlsson-89, Lina Isaksson-89, Sabina Rydberg-89 58,352003Eksjö
Stafett 4x80mLinnéa Joakimsson-04, Agnes Aldeborg-04, Filippa Ståhl-04, Ida Nilsson-04


P13

GrenNamnResultatÅrPlats
60mLeif Kröger(Jonsson) -70 8,101982Villstad
80mFredrik Rogö -77 10,291990Göteborg
200mTheodor Rogö -0826,622021Jönköping
600mAlexander Dahlqvist -97 1.41,602010Helsingborg
1.500mAlbin Andersson -94 5.01,852007Malmö
60m häck (76,2)Theodor Rogö -08 8.942021Lidköping
200m häck (76,2)Theodor Rogö -08 27,852021Lidköping
200m häck (68,5)Jacob Seitl 29,552015Eksjö
1.500mhAnton Bertilsson -99 5.46,812011Linköping
HöjdMagnus Lönquist -80 1.601993Löttorp
StavPatrik Engh -71 2.701984Stenungssund
Längd zonTheodor Rogö -085.712021Habo
3-steg zonAnton Bertilsson -98 10,532012Ängelholm
Kula (3,0)Emil Nilsson -98 12,172012Habo
Diskus (600g)Kevin Shepherd -98 43,082012Jönköping
Slägga (3,0)Micael Kirjonen -96 32.652009Olofström
Spjut (400)Micael Kirjonen -96 39.582009Habo
Stafett 5x60mFilip Aasa -03, Lukas Gamlén -03, Erik Forsgård -02, Ansgar Stephan -02, Jacob Seitl -02 43,032015Habo
Stafett 4x80mDavid Heim-99 Anton Bertilsson-99 Kevin Shepherd-99 Emil Nilsson-99 42,0m2012Jönköping
Stafett 3x600m
5-kampAlbin Andersson-94 4.012p2007Habo


F13

GrenNamnResultatÅrPlats
60mMaria Hellström -80 8.491992Värnamo
80mMaria Hellström-80 10,531993Värnamo
200mEmma Nilsson -96 28,32009Olofström
400mIrma Westh -07 64.252020Habo
600mIrma Westh -07 1.44,182020Habo
800mIrma Westh -07 2.29,482020Jönköping
1.500mIrma Westh -07 5.08.802020Ljungby
5000mIrma Westh -07 20.48.552020Habo
60m häck (76,2)Sandra Alvero-01 9,952014Tranås
200m häckIrma Westh -0731.682020Ljungby
1500mhIrma Westh -07 5.50,592020Habo
HöjdElin Öberg -95 1.602008Jönköping
StavSandra Alvero -01 3,12014Uddevalla
Längd zonAnna-Karin Kuusk-76 4.911989Jönköping
3-steg zonElin Forsgård -00 10,382013Jönköping
Kula (2,0)Sandra Alvero-01 11,382014Värnamo
Kula (3,0)Isabel Savic-83 10.921996Habo
Diskus (600g)Sandra Alvero-Enberg -01 31,892014Habo
Slägga (2,0)Veronica Helte-92 33,872005Habo
Spjut (400)Isabel Savic-83 40.461996Göteborg
Stafett 5x60m Tilda Fischer -02, Alva Lindblad -02, Tove Junvik -02, Felicia Norell -02, Katharina Ott -02 41,682015Habo
Stafett 4x80mLinn Appelkvist-93,Lisa Gemhed-93, Erika Axelsson Lusth-93, Isabel Hagborg-Oltmans-93 44.392006Nässjö
Stafett 3x600mIrma Westh 07, Miza Widetoft 07, Tuva Sköld 075.44.162020Habo
5-kampElin Öberg -95 4.325p2008Habo (60m häck,höjd,boll,längd,600m)


P12

GrenNamnResultatÅrPlats
60mLeif Kröger (Jonsson)-70 8,11982Villstad
60mman Leif Kröger (Jonsson)-70 8,0m1982Jönköping
80mRobin Ericsson -97 11,452009Borås
200mTheodor Rogö -08 27,852020Habo
400mLeif Kröger (Jonsson)-70 61,6m1982Habo
600mTheodor Rogö -081.42,442011Tranås
800mEric Almgren-81 2.31,321993Skruv
1.500mAlbin Andersson-94 5.09,362006Tranås
60m häck (76,2)Theodor Rogö -08 9,732020Eksjö
60m häck (man)Magnus Lönquist-80 9,91992Oskarshamn
200m häckTheodor Rogö -08 31,472020Habo
1.500mhAnton Bertilsson-99 5.46,812011Linköping
HöjdhoppMagnus Lönquist-80 1.511992Habo
LängdhoppRobin Ericsson-97 4.972009Habo
StavhoppTheodor Rogö -08 2,542020Karlskrona
TrestegTheodor Rogö -08 10,452020Göteborg
Kula (3,0)Magnus Lönquist-80 10.171992Oskarshamn
Diskus (600g)Magnus Lönquist-80 36.241992Värnamo
Slägga (3,0)Kevin Shepherd-99 21.742011Habo
Spjut (400)Andreas Rydell-94 35.792006Jönköping
5-kampTheodor Rogö -08 4613p2020Habo
Stafett 5x60mAndreas Wulff-80,Peter Wärnbring-80, Tobias Gustavsson-80, Johan Rogö-80, Magnus Lönquist-80 42,721992Värnamo


F12

GrenNamnResultatÅrPlats
60mMaria Hellström-80 8,491992Värnamo
80mNellie Bengtsson-96 11,612008Tranås
200mElina Norell 6 29,632018Göteborg
600mIrma Westh -07 1,48,362019Jönköping
800mIrma Westh -07 2,35,052019Jönköping
1500mIrma Westh -07 5.34,492018Habo
60m häck (76,2)Ida Nilsson -04 10,812016Jönköping
200m häckNike Blomberg -08 34,042020Habo
HöjdhoppRosanna Sundin-89 1.462001Växjö
Längd zonIda Nilsson -04 4,642016Nässjö
StavSandra Alvero-Enberg -01 2,252013Borås
Tresteg zonSandra Alvero-Enberg -01 9,982013Habo
Kula (2,0)Ida Nilsson -04 10,222016Nässjö
Diskus (600g)Sandra Alvero-Enberg -01 27,882013Habo
Spjut (400)Isabel Savic-83 30,481995Jönköping
Slägga (2,0)Amanda Aasa-99 27.552011Bottnaryd
5-kamp (60m,Höjd,Kula,Längd,800m)Maria Hellström-80 3.444p1992Habo
5-kamp 60m häck,Höjd,spjut,Längd och 600m)Nike Blomberg -084043p2020Habo
Stafett 5x60mIsabel Savic-83 Sofia Rogö-83, Lisa Topplänt-83, Emma Isaksson-83, Ida Severin-83 42,741995Växjö


P11 OBS! Fr.o.m 2020 har Svenska Friidrottsförbundet beslutat att resultat för barn under 12 år INTE ska redovisas på websidor eller i statistiklistor. Habo friidrott kommer alltså INTE uppdatera listorna nedan eller uppmärksamma nya, förbättrade "klubbrekord". Resultaten nedan kommer dock att sparas i excelfil!

GrenNamnResultatÅrPlats
60mTheodor Rogö-08 8,772019Habo
60m (man)Johan Rogö-80 8,5m1991
200mTheodor Rogö-08 29,522019Villstad
600mTheodor Rogö -08 1.50,162018Habo
800mLucas Andersson-87 2.32,951998
1.500mSimon Westh -05 5.26,152016Nässjö
60m häck (76,2)Johan Rogö-80 10,611991
200m häckGottfried Lunden -09 38,662020Habo
HöjdhoppTheodor Rogö-08 1,442019Villstad
StavhoppGustaf Lingsarve -06 1952017Jönköping
Längd zonJohan Rogö-80 4.731991
3-steg zonJohan Rogö-80 9.451991
Kula (2,0)Pontus Bjärkvik-90 10.362000Jönköping
Diskus (600g)Johan Rogö-80 26.181991
Spjut (400)Jonatan Hirsh-98 32.542009Habo
Slägga (2,0)Filip Aasa-03 20,432014Bottnaryd
5-kampRobin Ericsson-97 2.801p2008Habo
Stafett 5x60mJonatan Hirsh-98, Kevin Shepard-99, Alexander Pernsteiner-98,Erik von Scheele-99,Emil Nilsson-99 45,58 2009 Tranås 45,582009Tranås


F11

GrenNamnResultatÅrPlats
60mIsabell Hagborg-Oltmans-93 9,012004Jönköping
60m (man)Maria Hellström-80 8,9m1991
200mNike Blomberg-08 31,392019Habo
600mAmelia Appelberg -98 1,54,092009Tranås
800mLinda Helte-82 2.54,521993
1500mIrma Westh -07 5.34,492018Habo
60m häck (76,2)Ida Severin-83 10,951994Skruv
HöjdhoppNike Blomberg-08 1,412019Habo
Längd zonIda Nilsson -04 4,482015Habo
3-steg zonLinn Appelkvist-93 8,982004Värnamo
StavSandra Alvero-Enberg -01 22012Habo
Kula (2,0) Isabel Savic-83 10.001994
Diskus (600g)Sandra Alvero-Enberg -01 23,032012Habo
Spjut (400)Sarah Björnell -98 25,022009Habo
Slägga (2,0)Sandra Alvero-Enberg -01 20,682012Lekeryd
5-kamp (60m,Höjd,Kula,Längd,800m)Sarah Björnell -98 2870p2009Habo
Stafett 5x60mLinn Appelkvist-93, Elin Dahl-93, Elin Viklund-94, Isabel Hagborg-Oltmans-93, Erica Axelsson-Lusth-93 45,422004Värnamo


P10

GrenNamnResultatÅrPlats
60mJonathan Hirsh -98 8.982008Trollhättan
60m (man)Daniel Assarsson-75 8,91985Habo
400mAlfred Rogö -11 1.21,172020Habo
600mTheodor Rogö -08 1.50,162018Habo
800mAdam Rosén-84 2.40,781994Skruv
60m häck (76,2) Theodor Rogö -08 11,552017Jönköping
200mJonathan Hirsh -98 31,742008Villstad
1500mTheodor Rogö -08 5.52,732018Habo
HöjdhoppTheodor Rogö -08 1,352018Jönköping
StavhoppGustav Lingsarve -06 1.522016Habo
Längd zonTheodor Rogö-08 4,472018Helsingborg
3-steg zonTheodor Rogö -08 8,412018Habo
Kula (2,0)Pontus Bjärkvik-90 10.362000Jönköping
Kula (3,0)Pontus Bjärkvik-90 7.302000Jönköping
Diskus (600g)Jonathan Hirsh -98 22.932008Habo
Spjut (400)Jonathan Hirsh -98 25.932008Habo
Slägga (2,0)Filip Aasa -03 15,942013Löttorp
3-kampTheodor Rogö -08 2.423p2017Göteborg
5-kampJohan Rogö -80 2.303p1990Habo


F10

GrenNamnResultatÅrPlats
60mAmelia Appelberg-98 9,172008Värnamo
60m (man)Sara Berglund-86 9,0m1996Herrljunga
200mAmelia Appelberg-98 32,272008Tranås
400mWilma Bengtsson Damgren -10 1.18,022020Habo
600mIrma Westh 7 1.58,642017Jönköping
800mJessica Karlsson-80 2.59,781990Jönköping
1500mIrma Westh 7 6.00,282016Nässjö
60m häck (76,2)Amelia Appelberg 12,4m2008Jönköping
HöjdhoppIda Sverin-83 1.271993Habo
Längd zonSarah Björnell-98 4.122008Habo
3-steg zonTove Junvik -02 7,722012Jönköping,
Felicia Norell -02 7,722012Jönköping,
Tilda Fischer -02 7,722012Jönköping
Kula (2,0)Gabriella Sundin-92 8.222002Villstad
Diskus (600g)Sarah Björnell-98 19.622008Habo
Spjut (400)Sarah Björnell-98 19.992008Habo
3-kamp (60m, Längd, Boll)Sarah Björnell-98 1.703p2008Habo

Md md kontakta oss
Md bli medlem
Md order traning chlothes
Nyheter via RSS
Levererat av MyClub