Toppbild

Manuella tider/ icke officiella grenar/ andra vikter m.m

Följande resultat är satta antingen med manuell tidtagning (och därmed ej rekord i officiell mening!) eller satta i grenar som ej är åldersadekvata enligt dagens (2021) mening i statistikhänseende (Se SvFIF:s officiella statistikverktyg)

Män

Gren

Namn

Resultat

År

Plats

60m

Leif Kröger (Jonsson)-70

6,87

1988

Karlstad inomhus

100m (man)

Leif Kröger (Jonsson)-70

10,3m

1987

Esbjerg Danmark

1.500m

Nils Andersson

4.13,0m

1955

3.000m

Nils Andersson

9.09,0m

1954

Kvinnor

Gren

Namn

Resultat

År

Plats

60m

Malin Andersson-90

8,19

2007

Karlskrona

200m (Man)

Malin Andersson-90

26,8m

2005

Tranås

P19

Gren

Namn

Resultat

År

Plats

60m

Leif Kröger (Jonsson)-70

6,87

1988

Karlstad inomhus

100m (man)

Leif Kröger (Jonsson)-70

10,3m

1987

Esbjerg Danmark

3.000m

Mattias Wigert-71

9:50,82

1987

Jönköping

300m häck(91,4)

Fredrik Rogö-77

39,18

1995

Uppsala

3.000m hinder

Anton Bertilsson -99

12,03,85

2015

Borås

F19

Gren

Namn

Resultat

År

Plats

60m

Malin Andersson-90

8,19

2007

Karlskrona

200m man

Malin Andersson-90

26,8m

2005

Tranås

300mhäck (76,2)

Maria Lönquist-77

50,1

1993

Visby

3000mh

Stina Esbjörner -05

13,47,68

2017

Habo

P17

Gren

Namn

Resultat

År

Plats

60m

Leif Kröger (Jonsson)-70

6,97

1987

Lidingö

100m man

Leif Kröger (Jonsson)-70

10,3m

1987

Esbjerg Danmark

300m

Emil Nilsson -99

37,32

2015

Gävle

1000m

Emil Nilsson -99

3.02,80

2015

Gävle

5.000m

Mattias Wigert-71

17.29,9m

1986

Jönköping

300m häck (91,4)

Fredrik Rogö-77

40,06

1994

Luleå

400mh

Anton Bertilsson -99

54,67

2016

Göteborg

Slägga (6,25)

Oskar Berglund-81

44.52

1998

Växjö

F17

Gren

Namn

Resultat

År

Plats

60m

Malin Andersson-90

8,19

2007

Karlskrona

60m (man)

Jessica Wendel-72

8,2m

1987

Jönköping inomhus

200m (man)

Malin Andersson-90

26,8

2005

Tranås

5.000m

Josefin Malmborg -94

19,08.9m

2008

Jönköping

Spjut (500)

Katharina Ott-02

35,1

2016

Jönköping

Slägga (4,0)

Amanda Aasa -99

42,65

2016

Växjö

P15

Gren

Namn

Resultat

År

Plats

60m

Leif Kröger (Jonsson)-70

7,2m

1985

Jönköping

100m

Leif Kröger (Jonsson)-80

11.26

1985

Skövde

200m

Leif Kröger (Jonsson)n-80

22,74

1985

Karlskrona

400m

Leif Jonsson-80

51.55

1985

Stockholm

800m

Faiz Tingman-81

2.13,3m

1996

Jönköping

5000m

Simon Westh -05

18.20,11

2020

Jönköping

100m häck (84,0)

Anton Bertilsson -99

14.17

2014

Jönköping

4x100m Anton Evertsson -95, Oscar almgren -95, Rasmus Elfgaard -94, Samuel Dahlqvist -94 49.63 2009 Nässjö

F15

Gren

Namn

Resultat

År

Plats

60m

Maria Hellström-80

8,49

1992

Värnamo

100m

Ulrica Florin-81

13,57

1996

Ängelholm

200m (man)

Malin Andersson-90

26,8m

2005

Tranås

400m

Lina Jungergård-82

61,64

1997

Jönköping

1.500m

Irma Westh -07

4.51:84

2021

Villstad

Diskus (600)

Fanny Andler-95

40.83

2010

Halmstad

Spjut (400)

Matilda Elfgaard-92

45.54

2007

Stenungsund

Spjut (500)

Katharina Ott-02

35,1

2016

Jönköping

Stafett 4x100m
Natalie Hirsh-94,Erika Axelsson-Lusth Isabel Hagborg-93, Lisa Gemhed-93 53.72 2008 Värnamo

P14

Gren

Namn

Resultat

År

Plats

60m

Leif Kröger (Jonsson)-70

7,85

1984

Växjö inomhus

60m

man Leif Kröger (Jonsson)-70

7,6m

1985

Jönköping inomhus

100m

Oscar Almgren -95

11,95

2009

Habo

200m

Jacob Seitl -02

25,23

2016

Tranås

400m

Magnus Lönquist-80

57,81

1994

Jönköping

100m häck

Anton Bertilson -99

15.02

2013

Eksjö

300m häck (76,2)

Anton Bertilsson -99

44,37

2013

Eksjö

1500 h Anton Bertilsson 5:28.09 2013 Göteborg

F14

Gren

Namn

Resultat

År

Plats

60m

Maria Hellström-80

8,49

1992

Värnamo

100m

Malin Andersson-90

13,58

2004

Eksjö

200m

Emma Nilsson-96

28,3

2009

Olofström

400m

Irma Westh-07

64.25

2020

Habo

1500m Irma Westh -07 4:51.84 2021 Villstad

5000m

Julia Westh -04

22.11,17

2018

Habo

80m häck (76,4)

Erika Axelsson-Lusth -93

13,16

2007

Jönköping

300m häck (76,4)

Elin Wiklund -94

52,73

2008

Villstad

1500 m hinder (76)

Irma Westh -07

5:23.19

2021

Habo

Diskus (600)

Martina Carlsson-91

40.01

2005

Jönköping

Spjut (400)

Isabel Savic-83

40.46

1996

Göteborg

Spjut (500)

Alicia Almberg -01

29,65m

2015

Stockholm

stafett 4x100m Mira Jansson -07, Tuva sköld -07, Olivia andersson -07, Irma Westh -07 56.03 2021 Ljungby

P13

Gren

Namn

Resultat

År

Plats

80m

Fredrik Rogö -77

10,29

1990

Göteborg

1.500mh

Theodor Rogö -08

5.37:07

2021

Habo

F13

Gren

Namn

Resultat

År

Plats

80m

Maria Hellström-80

10,53

1993

Värnamo

400m

Irma Westh -07

64.25

2020

Habo

800m

Irma Westh -07

2.29,48

2020

Jönköping

1500m h Irma Westh 5;50.59 2020 Habo
3 x 600m Tindra Stenlund-Westberg, Anna Elwing,
Nike Blomberg
5:33.0 man 2021 HAbo

P12

Gren

Namn

Resultat

År

Plats

60m man

Leif Kröger (Jonsson)-70

8,0m

1982

Jönköping

80m

Robin Ericsson -97

11,45

2009

Borås

400m

Leif Kröger (Jonsson)-70

61,6m

1982

Habo

800m

Eric Almgren-81

2.31,32

1993

Skruv

60m häck (man)

Magnus Lönquist-80

9,9

1992

Oskarshamn

F12

Gren

Namn

Resultat

År

Plats

80m

Nellie Bengtsson-96

11,61

2008

Tranås

800m

Irma Westh -07

2,35,05

2019

Jönköping

Md md kontakta oss
Md bli medlem
Md order traning chlothes
Md friidrottsstatistik
Nyheter via RSS
Levererat av MyClub