Toppbild

Banrekord Slättens IP

Män Kvinnor

GrenMän Kvinnor
100m10.95 (19) Emil Thölix Linköping12.23 (19) Ida Nilsson Hovslätts IK
200m22,22(14)Sakaria Hussein Falkenberg 25,71(09)Olivia Danell IKHP
400m49,04 (14)Sakaria Hussien Falkenberg 55,20(07) Ulrika Johansson IFKVäxjö
800m1.57,91 (17) Omar Nuur IFK Växjö2.16,35 (17) Nadja Rugland Kalmar
1.500m4.08,05(17) Omar Mohamed Ismael Högby4.54,75 (17) Amanda Ekblad Oskarshamn
3.000m9.10.36 (16) Omar Mohammed Ismael Högby12,35,71 (16) Stina Pettersson IKHP
5.000m14,55,01 (18) Victor Helander Eksjö Södra18:17,5(13)Maria Sandström MAI
100m häck14,61 (18) Lovisa Karlsson Högby IF
110m häck15,26(09)Nicklas Wiberg FIK Kal
400m häck53,78 (17) Anton Bertilsson Habo63,59(09)Rebecca Moyo IKHP
3000mh10,01,11 (17) Victor Helander Eksjö Södra13,47,68 (17) Stina Esbjörner
Längd7.36 (10) Adam Johansson IKHP5.91(11)Elin Larsson Falkenberg
Tresteg15,90(13)Mathias Ström ÖIS12.35 (16) Amanda Hjalmarsson Hovslätt
Höjd2,10 (19) Simon Wiklund IK Wilske1,80(16) Matilda Nilsson IKHP
Stav4,60(10)Simon Assarsson IK Sisu4,15 (21) Filippa Miller HIK
Kula12.56(10)Pontus Bjärkvik HIK15,75 (18) Frida Åkerström Huddinge AIS
Diskus45.32(15) Gustav Liberg Ullevi FK48,65(14)Fanny Roos Ljungby
Spjut81.40(08) Jonas Lohse Mölndahl50.71(07)Annika Pettersson GefleIF
Slägga58,09 (18) Tobias Hagström Hälle IF56,74 (19) Cecilia Larsson IFK Växjö
Mångkamp
Stafett
4x100MAI 42,03 (13)Sävedalen AIK (18) 48,64
1000m2.02,30(09) FIK Kalmarsund2.21,55(09) Tranås AIF


P19 F19

GrenP19F19
100m11,14 (2009) Mikael Storm Eksjö Sö12,32 (2018) Elvira Tanderud Trollhättans FIK
200m22,56 (2009) Mikael Storm Eksjö Sö25,71(2009) Olivia Danell IKHP
400m51,49 (2013) Kalle Berglund UF Contact58,01(2008)Rebecca Moyo IKHP
800m1.57,91 (2017) Omar Nuur IFK Växjö2.16,18 (2017) Nadja Rugland Kalmar
1.500m4.08,05(2017) Omar Mohamed Ismael Högby4.54,75 (2017) Amanda Ekblad Oskarshamn
3.000m9.10,36 (2016) Omar Mohamed Ismael Högby
5.000m16.48,79 (2009) Philip Lund Eksjö Sö19.42,53(2009) Amelie Andersson Villstad
100m häck 14,61 (2018) Lovisa Karlsson Högby IF
110m häck15,34 (2017) Anton Bertilsson Habo
400m häck53,78 (2017) Anton Bertilsson Habo63,59 (2009) Rebecca Moyo IKHP
3000mh 13,47,68 (2017) Stina Esbjörner -05
Längd7.36( 2010) Adam Johansson IKHP5.91 (2011) Elin Larsson Falkenberg
Tresteg13.76 (2011) Jannick Bagge Hvidovre12.35 (2016) Amanda Hjalmarsson Hovslätt
Höjd2,00 (2012) Jesper Borg Lerum1,65(2009)Tova Österberg FIK Kalmar
Stav4,60 (2010) Simon Assarsson IK Sisu4,06 (2018) Sandra Alvero -01
Kula14,59 (2017) Alexander Sjögren Kalmar14,30 (2017) Axelina Johansson Hovslätt
Diskus52,79 (2017) Alexander Sjögren Kalmar48,65 (2014) Fanny Roos Ljungby
Spjut65,89 (20119) Sebastian Thörngren Bore47,50 (2010) Emelie Larsson Ullevi
Slägga51,52 (2017) Alexander Sjögren Kalmar47,78 (2017) Ida Olsson IF Hagen
Mångkamp
Stafett 4x100m50,81 (2014) Falkenbergs IK
1.000m2.06,12 (2009) Tranås AIF2.21,55 (2009) Tranås AIF


P17 F17

GrenP17F17
100 m11,31 (2009) Simon Ekström HIK12,32 (2018) Elvira Tanderud Trollhättans FIK
200m23,41 (2009) Simon Ekström HIK25,71 (2009) Olivia Danell IKHP
400m51,49 (2013) Kalle Berglund UF Contact58,01 (2008) Rebecca Moyo IKHP
800m1.57,91 (2017) Omar Nuur IFK Växjö2.16,18 (2017) Nadja Rugland Kalmar
1.500m4.53,28 (2009) Tommy Pap Tranås AIF5.03,40 (2008) Josefine Malmborg
3.000m9.10,36 (2016) Omar Mohamed Ismael Högby
5.000m16.48,79 (2009) Philip Lund Eksjö Sö19.42,53 (2009) Amelie Andersson Villstad
80mhäck
100m häck14,13 (2014) Julia Segerroth IK HP
110m häck15,80 (2015) Anton Bertilsson
300m häck40.93 (2015) Anton Bertilsson
400m häck56,42 (2016) Anton Bertilsson3,63 (2009) Jessica Bloodworth TAIF
Längd6.13 (21) Edvin Persson Högby IF5.91 (2011) Elin Larsson Falkenberg
Tresteg13.76 (2011) Jannick Bagge Hvidovre11.42 (2009) Erika Axelsson-Lusth
Höjd1.92 (2011) Jonas Nilsson*1.65( 2009) Tova Österberg FIK Kalmar
Stav4.29 (2008) Simon Assarsson IK Sisu406 (2018) Sandra Alvero -01
Kula15.58 (2016) Emil Nilsson 16.31 (2017) Axelina Johansson Hovslätts IK
Diskus44.43 (2014) Jonathan Amneskog KlippansFK 43.01 (2011) Fanny Roos Ljungby
Spjut[700g] 64.60 (2011) Axel Lönegren Upsala[600g] 44.52 (2009) Matilda Elfgaard
Slägga62,99 (2019) Hampus Wallin Hovslätts IK 55,75 (2016) Ida Olsson IF Hagen
Mångkamp5.124p (2009) Carl Lychou3.911p (2006) Malin Andersson
Stafett50,81 (2014) Falkenbergs IK
1.000m2.27,13 (2009) Habo FIF-042.21,55 (2009) Tranås AIF


P15 F15

GrenP15F15
80m9,54 (2019) Jonathan Lindh IKHP10.83 (2017) Laura Iversen IFK Växjö
100 m11,95(2009) Oskar Almgren 12,93(2008) Ellen Wikström IKHP
200m23,82 (2014) Emil Nilsson 27,18(2014) Alma Kilpeläinen Ljungby FIK
300m38,01 (2017) Edvin Månsson IFK Växjö 43,65 (2017) Tilda Fischer Habo
400m58,73(2014) Klara Magnusson IF Hagen
800m2,18.15 (2017) Oskar Karlsson SK Graal 2.22,81(2017) Alma Freij IK Sisu
1.500m5.17,47(2009) Jimmie Johansson 5.03,40 (2008) Josefine Malmborg
2000m8.56,67(2015) Lucas Schmit IK Sisu 7.53,51(2015) Lisa Wilhelmsson IFK Växjö
3000m
5.000m16.48,79(2009)Philip Lund Eksjö Sö 20,58,81(2098) Josefine Malmborg
80m häck11,21 (2014) Anton Bertilsson 13,0m (2003) Sofia Nilsson, 13.10 (2017) Tilde Bengtsson IFK Växjö
100m häck15.49 Jonatan Hirsh (2013) 15,78(2009)Nikki Berglund FIK Kalmarsund
110m häck20,3m (2096) Oskar Berglund
300mh40,92 (2014) Anton Bertilsson 49,75 (2017) Tilde Bengtsson IFK Växjö
1500mh5,12,24 (2017) Olof Hedin Eksjö Södra
Längd6.13 (21) Edvin Persson Högby IF 5.24(2008) Erika Axelsson-Lusth
Tresteg11.36 (2017) Daniel Kleist Eksjö Södra 11,32 (2017) Tilde Gudmundsson IFK Växjö
Höjd,1.80(2016) Otto Nilsson IK Sisu 1.65(2009)Tova Österberg FIK Kalmar
Stav4.18 (2096) Andreas Wulff 3.25 (2016) Sandra Alvero
Kula16,25 Jonathan Amneskog (2013) Klippans FK 14.52(2010Fanny Roos Ljungby FIK
Diskus52,75 Jonathan Amneskog (2013)Klippans FK42.90(2007) Hanna Bjärkvik HovslättsIK
Spjut59.96(2011)Isak Oskarsson Stensjön (400g) 42.97(2010) Fanny Roos Ljungby FIK
(500g) 41.46 (2015) Rebecca Nishiura Wärnamo IK
Slägga61,99 (2017) Andreas Henriksson IFK Lund38,88 (2017) Tilde Jönsson Linköping
Mångkamp3.766p(2009) Rasmus Elfgaard 3.908p(2008) Erika Axelsson-Lusth
Stafett4x80m 40,69 IK Sisu (2015) 42,13 IFK Växjö (2015)


P14 F14

GrenP14F14
60m8,5 (1999) Jacob Persson8,13 (21) Astrid Fakelius Brattås CK
80m10,02 (2018) Jonathan Lindh IKHP10,53 (2017) Thea Hammarström Villstad
100m 12,01(2009) Oscar Almgren13,08(2011) Lisa Aronsson Hovslätt
200m 25.92 (2016) Jacob Seitl28,35(2014)Selena Becanovic IFK Halmstad
300m 42,64 (2017) Rasmus Eriksson IK Sisu43,54 (2017) Thea Hammarström Villstad
400m 58,73(2014)Klara Magnusson IF Hagen
600m 1.45,99(2011)Sackarias Wohlin Stens1.44,62 (2020) Irma Westh -07
800m 2.24,0m(2005) Sebastian Arvidsson2.23,99(2009) Ida Ignell Villstad
1.500m 5.56,26 (2016) Johanna Bulow Hovslätt
80m häck 14,92 (2017) Robin Richardsson IFK Växjö13,12 (2018) Nora Jolbäck Linköpins IS
100m häck15,57 (2013) Anton Bertilsson
300mh 50,08 (2017) Siri Elofsson IFK Växjö
Längd 6.13 (21) Edvin Persson Högby IF5.17(2010)Agnes Lundin HIK
Tresteg 11.25(2011)Alexander Dahlqvist10.67(2007) Erika Axelsson-Lusth
Höjd1.74Simon Wiklund (2013)IK Wilske1.61(2009) Elin Öberg
Stav3.30(2009) Anton Evertsson3.03(2015)Sandra Alvero
Kula13.99(2012)Jonathan Amneskog Klippan 11.81(2014) Axelina Johansson HIK
Diskus49,39 12)Jonathan Amneskog Klippan 38,72 (2013) Ida Olsson IF Hagen
Spjut54,30 12)Jonathan Amneskog Klippan (400) 39,88 (2012) Sofia Troell Klippan
(500g) 35,34 (2014) Rebecca Nishiura Wärnamo IK
Slägga 37,88 (2012) Gustav Brolin34,51 (2017) Ebba Hultqvist Eksjö Södra
Mångkamp3.665p(2008) Jonas Nilsson3.722p(2007) Erika Axelsson-Lusth


P13 F13

GrenP13F13
60m7.65 (21) Erik Nilsson Struck IstrumsSK8,13 (21) Astrid Fakelius Brattås CK
80m10,44(2012)John Liljegren IF Hagen10,69(2010)Lisa Aronsson HIK
100m12,25(2008) Axel Lönegren UppsalaIK 14,75(2011)Wilma Johansson WSK
200m26,73(2017) Gustav Brasch Wärnamo26,88(2010)Lisa Aronsson HIK
400m
600m1.40,12 (2012) John Liljegren IF Hagen 1.44,62 (2020) Irma Westh -07
800m2.53,0m (2096) Jonas Svensson2.37,03(2009)Sara Cannmo HIK
1.500m4.49,75(2011)Sackarias Wohlin Stensjön 5.17,44(2015) Hilda Holmqvist IKHP
60m häck8.98 (21) Theodor Rogö 9.37 (21) Ella Alvelin Mölndals AIK
200m häck 27.21(2015) Edvin Månsson IFK Växjö32.01 (2017) Elin Joabsson IFK Växjö
100m häck18,29(2008) Rasmus Elfgaaard
1500mh 5.49,07 (2020) Theodor Rogö 5.50,59 (2020) Irma Westh
Längd5.71 (21) Theodor Rogö5.51 (21) Astrid Fakelius Brattås CK
Tresteg10.43(2015)Emil Carlsson IFK Växjö*10.89(2011)Ida Nilsson Hovslätt
Höjd1.63 (2012) Simon och Julius (2019) Wiklund IK Wilske1.56(2008) Elin Öberg
Stav2.40(2008) Anton Evertsson2.70(2009)Amanda Gabrielsson WSK
Kula14.43(2011)Jonathan Amneskog Klippan 13,58 (2012) Ida Olsson IF Hagen
Diskus 49.86(2011)Jonathan Amneskog Klippan 35,29 (2012) Ida Olsson IF Hagen
Spjut50.16(2011)Jonathan Amneskog Klippan 35.45(2015) Tilda Bergström IFK Sunne
Slägga Simon Bjärnlöf Segerlind (2013) Eksjö Södra IK 31,63Axelina Johansson (2013) HIK 39,44
Boll,52.81(2009) Micael Kirjonen28.88(2009) Alicia Glos
Mångkamp 4.012p(2007) Albin Andersson4.325p(2008) Elin Öberg
Stafett 5x60m 43.03(2015) Habo41.64(2015) Ljungby FIK


P12 F12

GrenP12F12
60m8,44 (2018) Andrei Popa (2018) Mariestads AIF8,54 (2018) Elsa Olausson IK Wilske
80m10,7m (2012) David Engvall IKHP11,05(2011)Emma Skotte Norrköping
100m
200m27,85 (2020) Theodor Rogö27,70(2011) Connie Grefjord Hovslätt
600m1.47,60 (2020) Theodor Rogö1.46,08 (2019) Irma Westh
800m,2.53,0m (2096) Jonas Svensson2:42,85Molly Johansson Falkenberg (2014)
1.500m 5.15,47(2010)Sackarias Wohlin Stensjön 5.35,9m(2010)Ida Nilsson HIK
60m häck 10,15(2015)Svante Leijon IFK Växjö10,42 (2017) Linnea Hermansson Högby
80m häck
200m häck31,47 (2020) Theodor Rogö 32,62 (2017) Emma Sandin IKHP
1500mh 5.49,07 (2020) Theodor Rogö 6.19,44 (2020) Tindra Westlund Stenberg
Längd4.97(2009) Robin Ericsson4.90(2011)Alma Kilpiläinen Ljungby
Tresteg 9.52(2011)Jonas Renz Norrköping9.98(2013)Sandra Alvero Enberg
Höjd154 (2018) Andrei Popa (2018) Mariestads AIF1.50 (2015) Tova Gisslén IK Wilske
Stav2.20(2009) Robin Ericsson2.20(2013) Sandra Alvero-Enberg
Kula11.04(2010)Jonathan Amneskog Klippan 11.68(2010)Ester Zientera Ljungby
Diskus 37.05(2010)Victor Krieg Stensjön27,45 (2013) Sandra Alvero-Enberg
Spjut41.23(2008)Esa Hiltunen Ullevi IK32.66(2008)Julia Eriksson Ljungby
Slägga 26,51 (2017) Albin Hultqvist Eksjö Södra28,37 (2017) Linnea Hermansson Högby
Mångkamp 3.011p(2006) Andreas Rydell3.409p(2006) Elin Wiklund
Boll47.85(2008) Micael Kirjonen32.08(2008) Nellie Bengtsson


P11 F11

GrenP11F11
60m8,70 (2019) Cameron Gibbs IKHP8,77 (2009) Ida Nilsson HIK
80m 12,72 (2011) Linnea Norin Tranås
100m
200m28,1m (2010) Hampus Lindman Stensjön30,39 (2010)Alma Kilpeläinen Ljungby
600m1.50,16 (2018) Theodor Rogö1.55,90 (2015) Alice Karlsson IKHP
800m3.06,0m (2098) Rickard Lieberg3.03,6m (2097) Nina Isaksson
1.500m 5.30,65 (2010) Andreas Gustavsson IKHP6.00,37 (2013) Katarina Ott
60m häck 11,12 (2015) Jonatan Lind IKHP11,65 (2015) Elin Joabsson IFK Växjö
80m häck
Längd4.44 (2015) Jonatan Lind IKHP4.50 (2009) Ida Nlsson HIK
Tresteg9,28 (2009) Jonatan Hirsh8.99 (2010)Alva Sandberg HIK
Höjd1.44 (2019) Theodor Rogö Habo1,50 (2016) Emma Sandin IKHP
Stav1.65 (2005) Rasmus Elfgaard2.00 (2012) Sandra Alvero-Enberg
Kula10.43 (2009) Rasmus Eriksson KilsAIK9.13 (2015) Linn Johansson Ljungby FIK
Diskus29.86 (2009) Rasmus Eriksson Kils AIK24.71(2011) Axelina Johansson HIK
Spjut36.65 (2009) Rasmus Eriksson Kils AIK25.02 (2009) Sarah Björnell
Slägga19,80 (2014) Filip Aasa18,53 (2012) Sandra Alvero-Enberg
Mångkamp 3.103p (2009) Jonatan Hirsh2.870p(2009) Sarah Björnell
Boll44.81 (2009) Rasmus Eriksson Kils AIK28.67(2009) Anna Öster HIK
Stafett 5x60m 45.09 IKHP (2015)46,16 IFK Växjö (2015)


P10 F10

GrenP10F10
60m8,97 (2017) Axel Rogö IFK Göteborg9,27 (2008) Amelia Appelberg
200m31,73 (2011) Hannes Hjert Ljungby32,22 (2011) Stina Östklint Hovslätt
600m1.50,16 (2018) Theodor Rogö1,55,90 (2015) Alice Karlsson IKHP
800m3.02,0m (2001) Filip Bengtsson3.11,0m (2097) Evelina Lann
1.500m5.51,34(2011) Hannes Hjert Ljungby6.42,85 (2011)Olivia Jonsson IKHP
60m häck 11,95 Theodor Rogö (2017)13,0m (2015) Ella Blom (2005) Ljungby FIK
Längd4.41 (2017) Axel Rogö IFK Göteborg4.12 (2008) Sarah Björnell
Höjd1.36 (2018) Theodor Rogö1.40 (2015) Emma Sandin IKHP
Stav1.52 (2016) Gustav Lingsarve
3-steg8.41 (2018) Theodor Rogö8.28(2010)Claudia Lauermann HIK
Kula9.65 (2000) 2kg Pontus Bjärkvik8.10 (2002)Hanna Bjärkvik Hovslätts IK
Diskus22.03 (2008) Jonatan Hirsh-9820.10(2008) Anna Öster HIK
Spjut34.44 (2008) Rasmus Eriksson Kils AIK19.99(2008) Sarah Björnell
Slägga 15.05 (2013) Filip Aasa10.69 (2006) Frida Tropp
Boll41.22 (2008) Rasmus Eriksson Kils AIK29.03 (2010) Rebecca Nishiura WSK
Mångkamp 1.707p(2008) Jonatan Hirsh1.703p (2008) Sarah Björnell


P9 F9

GrenP9F9
60m9,52 (2017) Theodor Rogö9,52 (2011) Chelsea Gibbs IKHP
200m33,77 (2017) Theodor Rogö37,23 Tindra Westlund-Stenberg (2017)
600m2,11,64 (2017) Theodor Rogö2.15,35 (2016) Irma Westh
800m 3.27,0m (2098) Emelie Andersson
1.500m7.29,84(2011) Måns Ärlig6.42,85 (2011) Olivia Jonsson IK HP
60m häck 11,95 (2017) Theodor Rogö14,65 Astrid Dittschlag (2017)
Längd3.92 (2017) Theodor Rogö3.77(2014) Emma Sandin IK HP
Höjd1.21 (2013) Gustav Kröger Mälarhöjdens IK1.20 (2006) Emma Nilsson
1.21 (2017) Theodor Rogö
3-steg5.79 (2011) Alfred Andersson
Kula8.69 (2015) Joel Lundberg Högby IF5.42 (2009) Rebecca Nishiura WSK
Diskus16.09 (2007) Jonathan Hirsh
Spjut22.01 (2007) Alexander Pernsteiner15.29 (2009) Rebecca Nishiura WSK
Slägga11.04 (2007) Jonathan Hirsh
Boll31.70 (2014) Maxim Wikner IK HP27.67(2010) Vendela Oltmans IKHP
Mångkamp 1.544p (2007) Jonathan Hirsh1.417p(2007) Sarah Björnell


50,08 (2017) Siri Elofsson IFK Växjö

Längd

5.85(2009) Karl Persson WSK

5.17(2010)Agnes Lundin HIK

Tresteg

11.25(2011)Alexander Dahlqvist

10.67(2007) Erika Axelsson-Lusth

Höjd

1.74Simon Wiklund (2013)IK Wilske

1.61(2009) Elin Öberg

Stav

3.30(2009) Anton Evertsson

3.03(2015)Sandra Alvero

Kula

13.99(2012)Jonathan Amneskog Klippan

11.81(2014) Axelina Johansson HIK

Diskus

49,39 12)Jonathan Amneskog Klippan

38,72 (2013) Ida Olsson IF Hagen

Spjut

54,30 12)Jonathan Amneskog Klippan

(400) 39,88 (2012) Sofia Troell Klippan

(500g) 35,34 (2014) Rebecca Nishiura Wärnamo IK

Slägga

37,88 (2012) Gustav Brolin

34,51 (2017) Ebba Hultqvist Eksjö Södra

Mångkamp

3.665p(2008) Jonas Nilsson

3.722p(2007) Erika Axelsson-Lusth


P13 F13

Gren P13 F13
60m 8,25 (2017) Jonathan Lindh IKHP 8,21 (2019) Elsa Olausson IK Wilske
80m 10,44(2012)John Liljegren IF Hagen 10,69(2010)Lisa Aronsson HIK
100m 12,25(2008)Axel Lönegren UppsalaIK 14,75(2011)Wilma Johansson WSK
200m 26,73(2017) Gustav Brasch Wärnamo 26,88(2010)Lisa Aronsson HIK
400m
600m 1.40,12 (2012)John Liljegren IF Hagen 1:45.84 (2013)Klara Magnusson IF Hagen
800m 2.53,0m (2096) Jonas Svensson 2.37,03(2009)Sara Cannmo HIK
1.500m 4.49,75(2011)Sackarias Wohlin Stensjön 5.17,44(2015) Hilda Holmqvist IKHP
60m häck 10,10(2015)Olof Hedin Eksjö Södra IK 10.13(2015)Alma Ericsson Ljungby
200m häck 27.21(2015)Edvin Månsson IFK Växjö 32.01 (2017) Elin Joabsson IFK Växjö
100m häck 18,29(2008) Rasmus Elfgaaard
1500mh 6,30,81 (2017) Theodor Rogö
Längd 5.26 (2017) Jonathan Lindh IKHP 5.36(2011)Ida Nilsson Hovslätt
Tresteg 10.43(2015)Emil Carlsson IFK Växjö* 10.89(2011)Ida Nilsson Hovslätt
Höjd 1.63 (2012) Simon och Julius (2019) Wiklund IK Wilske 1.56(2008) Elin Öberg
Stav 2.40(2008) Anton Evertsson 2.70(2009)Amanda Gabrielsson WSK
Kula 14.43(2011)Jonathan Amneskog Klippan 13,58 (2012) Ida Olsson IF Hagen
Diskus 49.86(2011)Jonathan Amneskog Klippan 35,29 (2012) Ida Olsson IF Hagen
Spjut 50.16(2011)Jonathan Amneskog Klippan 35.45(2015) Tilda Bergström IFK Sunne
Slägga Simon Bjärnlöf Segerlind (2013) Eksjö Södra IK 31,63 Axelina Johansson (2013) HIK 39,44
Boll,52.81(2009) Micael Kirjonen 28.88(2009) Alicia Glos
Mångkamp 4.012p(2007) Albin Andersson 4.325p(2008) Elin Öberg
Stafett 5x60m 43.03(2015) Habo 41.64(2015) Ljungby FIK


P12 F12

Gren P12 F12
60m 8,44 (2018) Andrei Popa (2018) Mariestads AIF 8,54 (2018) Elsa Olausson IK Wilske
80m 10,7m (2012) David Engvall IKHP 11,05(2011)Emma Skotte Norrköping
100m
200m 27,85 (2020) Theodor Rogö 27,70(2011) Connie Grefjord Hovslätt
600m 1.47,60 (2020) Theodor Rogö 1.46,08 (2019) Irma Westh
800m,2.53,0m (2096) Jonas Svensson 2:42,85Molly Johansson Falkenberg (2014)
1.500m 5.15,47(2010)Sackarias Wohlin Stensjön 5.35,9m(2010)Ida Nilsson HIK
60m häck 10,15(2015)Svante Leijon IFK Växjö 10,42 (2017) Linnea Hermansson Högby
80m häck
200m häck 32,62 (2017) Emma Sandin IKHP
1500mh 6,30,81 (2017) Theodor Rogö
Längd 4.97(2009) Robin Ericsson 4.90(2011)Alma Kilpiläinen Ljungby
Tresteg 9.52(2011)Jonas Renz Norrköping 9.98(2013)Sandra Alvero Enberg
Höjd 154 (2018) Andrei Popa (2018) Mariestads AIF 1.50 (2015) Tova Gisslén IK Wilske
Stav 2.20(2009) Robin Ericsson 2.20(2013) Sandra Alvero-Enberg
Kula 11.04(2010)Jonathan Amneskog Klippan 11.68(2010)Ester Zientera Ljungby
Diskus 37.05(2010)Victor Krieg Stensjön 27,45 (2013) Sandra Alvero-Enberg
Spjut 41.23(2008)Esa Hiltunen Ullevi IK 32.66(2008)Julia Eriksson Ljungby
Slägga 26,51 (2017) Albin Hultqvist Eksjö Södra 28,37 (2017) Linnea Hermansson Högby
Mångkamp 4613p (2020) Theodor Rogö 4043p (2020) Nike Blomberg
Boll 47.85(2008) Micael Kirjonen 32.08(2008) Nellie Bengtsson

Habo friidrott 04 kommer att följa Sv.FIF:s beslut om att INTE uppdatera statistik för barn under 12 år. Nedan redovisade resultat behöver alltså INTE vara de bästa resultat som uppnåtts på Slättens IP för dessa åldersgrupper de senaste åren!

P11 F11

Gren P11 F11
60m 8,70 (2019) Cameron Gibbs IKHP 8,77 (2009) Ida Nilsson HIK
80m 12,72 (2011) Linnea Norin Tranås
100m
200m 28,1m (2010) Hampus Lindman Stensjön 30,39 (2010)Alma Kilpeläinen Ljungby
600m 1.50,16 (2018) Theodor Rogö 1.55,90 (2015) Alice Karlsson IKHP
800m 3.06,0m (2098) Rickard Lieberg 3.03,6m (2097) Nina Isaksson
1.500m 5.30,65 (2010) Andreas Gustavsson IKHP 6.00,37 (2013) Katarina Ott
60m häck 11,12 (2015) Jonatan Lind IKHP 11,65 (2015) Elin Joabsson IFK Växjö
80m häck
Längd 4.44 (2015) Jonatan Lind IKHP 4.50 (2009) Ida Nlsson HIK
Tresteg 9,28 (2009) Jonatan Hirsh 8.99 (2010)Alva Sandberg HIK
Höjd 1.44 (2019) Theodor Rogö Habo 1,50 (2016) Emma Sandin IKHP
Stav 1.65 (2005) Rasmus Elfgaard 2.00 (2012) Sandra Alvero-Enberg
Kula 10.43 (2009) Rasmus Eriksson KilsAIK 9.13 (2015) Linn Johansson Ljungby FIK
Diskus 29.86 (2009) Rasmus Eriksson Kils AIK 24.71(2011) Axelina Johansson HIK
Spjut 36.65 (2009) Rasmus Eriksson Kils AIK 25.02 (2009) Sarah Björnell
Slägga 19,80 (2014) Filip Aasa 18,53 (2012) Sandra Alvero-Enberg
Mångkamp 3.103p (2009) Jonatan Hirsh 2.870p(2009) Sarah Björnell
Boll 44.81 (2009) Rasmus Eriksson Kils AIK 28.67(2009) Anna Öster HIK
Stafett 5x60m 45.09 IKHP (2015) 46,16 IFK Växjö (2015)


P10 F10

Gren P10 F10
60m 8,97 (2017) Axel Rogö IFK Göteborg 9,27 (2008) Amelia Appelberg
200m 31,73 (2011) Hannes Hjert Ljungby 32,22 (2011) Stina Östklint Hovslätt
600m 1.50,16 (2018) Theodor Rogö 1,55,90 (2015) Alice Karlsson IKHP
800m 3.02,0m (2001) Filip Bengtsson 3.11,0m (2097) Evelina Lann
1.500m 5.51,34(2011) Hannes Hjert Ljungby 6.42,85 (2011)Olivia Jonsson IKHP
60m häck 11,95 Theodor Rogö (2017) 13,0m (2015) Ella Blom (2005) Ljungby FIK
Längd 4.41 (2017) Axel Rogö IFK Göteborg 4.12 (2008) Sarah Björnell
Höjd 1.36 (2018) Theodor Rogö 1.40 (2015) Emma Sandin IKHP
Stav 1.52 (2016) Gustav Lingsarve
3-steg 8.41 (2018) Theodor Rogö 8.28(2010)Claudia Lauermann HIK
Kula 9.65 (2000) 2kg Pontus Bjärkvik 8.10 (2002)Hanna Bjärkvik Hovslätts IK
Diskus 22.03 (2008) Jonatan Hirsh-98 20.10(2008) Anna Öster HIK
Spjut 34.44 (2008) Rasmus Eriksson Kils AIK 19.99(2008) Sarah Björnell
Slägga 15.05 (2013) Filip Aasa 10.69 (2006) Frida Tropp
Boll 41.22 (2008) Rasmus Eriksson Kils AIK 29.03 (2010) Rebecca Nishiura WSK
Mångkamp 1.707p(2008) Jonatan Hirsh 1.703p (2008) Sarah Björnell


P9 F9

Gren P9 F9
60m 9,52 (2017) Theodor Rogö 9,52 (2011) Chelsea Gibbs IKHP
200m 33,77 (2017) Theodor Rogö 37,23 Tindra Westlund-Stenberg (2017)
600m 2,11,64 (2017) Theodor Rogö 2.15,35 (2016) Irma Westh
800m 3.27,0m (2098) Emelie Andersson
1.500m 7.29,84(2011) Måns Ärlig 6.42,85 (2011) Olivia Jonsson IK HP
60m häck 11,95 (2017) Theodor Rogö 14,65 Astrid Dittschlag (2017)
Längd 3.92 (2017) Theodor Rogö 3.77(2014) Emma Sandin IK HP
Höjd 1.21 (2013) Gustav Kröger Mälarhöjdens IK 1.20 (2006) Emma Nilsson
1.21 (2017) Theodor Rogö
3-steg 5.79 (2011) Alfred Andersson
Kula 8.69 (2015) Joel Lundberg Högby IF 5.42 (2009) Rebecca Nishiura WSK
Diskus 16.09 (2007) Jonathan Hirsh
Spjut 22.01 (2007) Alexander Pernsteiner 15.29 (2009) Rebecca Nishiura WSK
Slägga 11.04 (2007) Jonathan Hirsh
Boll 31.70 (2014) Maxim Wikner IK HP 27.67(2010) Vendela Oltmans IKHP
Mångkamp 1.544p (2007) Jonathan Hirsh 1.417p(2007) Sarah Björnell


Md md kontakta oss
Md bli medlem
Md order traning chlothes
Nyheter via RSS
Levererat av MyClub